Ucuz Orkideler


Ucuz Orkideler

Orkideler narin ve zarif bitki olmanın yanı sıra üretimi oldukça zor ve maliyeti yüksektir. Dünya'da önceden sadece tropik bölgelerde yetiştirilebilen orkideler artık seralarda uygun ortam koşullarıyla hemen her yerde yetiştirilebiliyor. Özellikle de Filipinler, Çin, Endonezya ve Singapur'un yanı sıra Hollanda, İtalya ve Polonya'da da üretiliyor. Bu da geçmiş yıllarda dudak uçuklatan fiyatlara satılan orkidelerin daha makul seviyelere inmesinde ve her gelir gurubundan insanın alabileceği bir çiçek seçeneği olmasında etkili rol oynuyor. Özellikle Çin gibi Uzakdoğu ülkelerindeki ucuz üretimle birlikte hem dış hem de iç pazardaki orkide fiyatları düşüyor.

Ülkemizde de pek çok girişimci tarafından özellikle son yıllarda ağırlık verilen bir alan olan, bize has orkide türlerinin yetiştiriciliğinde büyük bir başarı oranı yakalayan Yerli Orkide Üreticiliği, beraberinde fiyatların aşağı çekilmesini getiriyor, enerjinin ve imkanların son derece pahalı olmasına karşın yine de yabancı üreticiler ile rekabete girmekten alıkoyamıyor. Yalnız zamanın assolistlerine verilen ve yalnız armatörlerin alabildiği bir çiçek olmaktan çoktan çıkan hatta bu gün yapı marketlerde yirmi liralara kadar inen rakamlarda kendisine alıcı bulan orkideler, artık zengin çiçeği olmaktan çıkmış gibi görünüyor...

Ancak elbette ki fiyatları asıl belirleyen türü ve kalitesi oluyor. Gövde uzunluğu, çiçek sayısı, türü, sap ve gövde sağlığına göre fiyatlandırılan ve oldukça farklı tarifelerle sınırlandırılan bu bitkiler yerli ve ithal oluşlarına göre de şekil alıyor. Zengin ürün yelpazesi ile her beğeni ve bütçeye uygun arajman seçeneğini satışa sunan, Ucuz Orkide Siparişi konusunda da tıpkı diğer pek çok alanda olduğu gibi rakip tanımayan firmamız, hem yerli, hem ithal hem de yapa orkide çeşitlerinin satışını tamamen müşteri memnuniyeti ilkesine yapmaktadır.